Inspiraţia nebună a lui Wenger. Walcott şi Welbeck au decis meciul decisiv pentru titlu, la câteva minute după ce au intrat pe teren: Arsenal - Leicester 2-1

14 feb 2016 6000 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Arsenal a câştigat, duminică, scor 2-1, derby-ul cu Leicester, în etapa a 26-a din campionatul Angliei.

Au marcat: Walcott 70', Welbeck 90+5' - Vardy (penalty) 45'. Simpson, de la Leicester, a fost eliminat în minutul 54.

Leicester a rămas lider în Premier League, cu 53 de puncte. Arsenal, echipa de pe locul secund, s-a apropiat la doar două puncte. Tottenham este pe locul trei, cu 48 de puncte.

Duminică, în Premier League, se vor mai disputa partidele: Aston Villa - Liverpool şi Manchester City - Tottenham.