14 ian 2016 25716 afişări Comentează şi tu Tenis
"Simo, te aştept 10 minute pe teren" / "Trebuie să-mi termin îngheţata, apoi vin". FOTO | Dialog spumos între Halep şi Kuzneţova, după ce ploaia le-a întrerupt meciul de la Sydney 2 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7966/14965179/2/b1.jpg

Simona Halep şi Svetlana Kuzneţova au început joi duelul din semifinalele turneului de la Sydney, dar ploaia le-a obligat să întrerupă meciul la 5-4 pentru constănţeancă în primul set, organizatorii turneului australian anunţând că partida se va relua vineri dimineaţă.

Sătule de aşteptare şi de momentele în care ploaia şi-a făcut de cap, cele două jucătoare au mers la vestiare, de unde au început un dialog spumos, care a făcut deliciul fanilor. Rusoaica a postat o poză pe contul de Instagram, întrebând retoric: "Ploaie...când ne vei lăsa să jucăm?". Replica Simonei, venită la câteva minute de la întrebarea rusoaicei a stârnit un dialog amuzant, presărat cu răspunsuri haioase de ambele părţi.

Mai jos, dialogul integral dintre Halep şi Kuzneţova :)

Kuzneţova: "Ploaie...când ne vei lăsa să jucăm?"
Halep: "Nicio şansă".
Kuzneţova: "Simona, te aştept  doar 10 minute pe teren! Vei primi un walk over".
Kuzneţova: "Glumesc".
Halep: "Trebuie să-mi termin îngheţata şi vin".
Kuzneţova:  "Aştept până îmi termin lecţia de cântat".

Evident, conversaţia neobişnuită între două adversare, a stârnit amuzamentul şi aprecierea fanilor rusoaicei de pe Instagram. "LOL, mi-aţi făcut ziua mai frumoasă cu acest dialog. Am aşteptat cinci ore să vă văd jucând, dar totul e mai bine acum", a comentat una dintre persoanele care o urmăresc pe Kuzneţova pe Instagram.

Meciul dintre Simona Halep şi Svetlana Kuzneţova, din semifinalele turneului de la Sydney, se va relua vineri dimineaţă, de la ora 04:00.