Judo | Andreea Chiţu, medalie de argint la Grand Slam-ul de la Paris

6 feb 2016 430 afişări Comentează şi tu Alte Sporturi

Andreea Chiţu a cucerit, sâmbătă, medalia de argint la Grand Slam-ul de la Paris, la categoria 52 de kilograme, informează site-ul oficial al competiţiei de judo.

Chiţu (27 de ani), numărul 1 mondial la categoria 52 de kilograme, a fost învinsă, în finală, de Majlinda Kelmendi (Kosovo). La categoria 57 de kilograme, Loredana Ohâi s-a clasat pe locul 7, iar, la categoria 48 de kilograme, Monica Ungureanu a fost eliminată în primul tur.

Duminică, vor evolua Valentin Radu (categoria 100 kilograme) şi Daniel Natea (categoria +100 kilograme).