Sărbătoare în Moldova, după ce Poli Iași a zdrobit FCSB. Jucătorii au cântat cu fanii, aflați la porțile stadionului | VIDEO

Este sărbătoarea mare la Iași. Echipa lui Daniel Pancu a învins FCSB cu 5-2. Jucătorii au cântat la finalul meciului pe „melodia” fanilor aflați la porțile stadionului.

Poli Iași a zdrobit FCSB cu 5-2, deși oaspeții au început mai bine meciul și au deschis scorul. Andrei Cristea a fost omul meciului și a fost cel care a trezit echipa lui Daniel Pancu. Atacantul a marcat trei goluri și a pasat la reușita lui Passaglia.  Calcan a marcat ultimul gol al gazdelor.

La finalul partidei a început fiesta. În momentul în care jucătorii se îndreptau spre vestiare, au auzit, de dincolo de porțile stadionului, scandările suporterilor. S-au oprit câteva minute și au cântat alături de ei.

Jucătorii lui Poli Iași au avut și o scandare pentru Andrei Cristea. „Bravo, legenda!”, au stricgat fotbaliștii din Moldova.

Daniel Pancu, încântat de victoria din meciul cu FCSB

Daniel Pancu s-a agitat foarte mult pe marginea terenului. După golul cu numărul 5 a făcut semn că totul s-a terminat. Și a avut dreptate. FCSB nu a mai avut forță să preseze, mai ales că a jucat și cu un mai puțin după eliminarea lui Olaru.

„Doar cu Rapidul îi bătusem până acum. Nici cu Beșiktaș n-am reușit să îi bat. Au foarte mulți jucători tineri, chiar dacă au metode de refacere. Emoțional, n-au cum. Singura problemă era la noi, la atitudinea noastră.

Am început jocul foarte prost. Am primit gol, apoi ne-am trezit. Au fost șase, șapte minute, în care ne-au surprins. Faultul tactic, un lucru pe care l-am făcut mult mai bine”, a spus Daniel Pancu.

Publicat: 28 09. 2020, 01:24
Actualizat: 28 09. 2020, 01:29