Jucătorul care l-a impresionat pe fostul selecționer în FC U Craiova – FCSB: „Mi-a plăcut! E singurul care scoate om din joc” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

This browser does not support the video element.

Florin Bratu l-a remarcat pe Yassine Bahassa (30 de ani) în meciul câștigat de FCSB în fața lui FC U Craiova cu 2-0.

Vicecampioana României este pe loc de play-off, după ce a învins-o pe FC U Craiova cu 2-0. FCSB nu a avut mari emoții în fața echipei lui Nicolo Napoli, de la care a strălucit, însă, un jucător.

Fostul selecționer al României Under 21, Florin Bratu, l-a remarcat pe Yassine Bahassa de la olteni și a spus, la ProSport Live, că a fost singurul fotbalist care a scos om din joc.

Yassine Bahassa l-a impresionat pe Florin Bratu în FC U Craiova – FCSB: „Mi-a plăcut! E singurul care scoate om din joc”

Yassine Bahassa i-a luat ochii lui Florin Bratu cu prestația din FC U Craiova – FCSB, fostul selecționer remarcându-l pe fotbalistul francez în vârstă de 30 de ani.

„Ieri, Craiova a dus mingea bine, dar nu au om de gol. Chițu nu înscrie foarte des, Bauza a intrat repriza a doua, Bahassa mi-a plăcut. Chiar e un jucător interesant, singurul care scoate om din joc, care vine cu o centrare, are elementul surpriză de partea lui. FC U Craiova a arătat bine, atât cât a putut, dar riști foarte mult împotriva lui FCSB”, a spus Florin Bratu, la ProSport Live.

Editorialistul ProSport Marius Mitran a vorbit despre FC U Craiova – FCSB în platoul ProSport Live și a spus că meciul ar fi arătat altfel dacă oltenii ar fi reușit să marcheze.

„Craiova n-a intrat în meci, e o lipsă de eficacitate. FCSB a tranșat foarte rapid meciul, pe modelul Craiovei cu Rapid, doar că în Giulești golul Rapidului a venit foarte repede și a echilibrat situația. Sunt convins că dacă ar fi marcat Craiova până în minutul 60-70 ar fi fost o discuție și pe acest meci.

Altfel, o diferență intrinsecă de valoare a jucătorilor, poate fi și un semnal de alarmă”, a spus Marius Mitran, la ProSport Live.

Publicat: 14 11. 2022, 22:02