Valeriu Iftime îl ironizează pe Ianis Stoica, după FCSB – FC Botoșani: „Extraordinar, ce a făcut?!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

This browser does not support the video element.

Valeriu Iftime, finanțatorul echipei FC Botoșani, a vorbit în cadrul emisiunii ProSport Live, printre altele, despre meciul pierdut cu FCSB și l-a ironizat pe Ianis Stoica, atacantul în vârstă de 18 ani al roș-albaștrilor.

FCSB Și FC Botoșani s-au întâlnit duminică seară, în cadrul etapei cu numărul 16 din Liga 1, iar roș-albaștrii s-au impus cu scorul de 3-1, după golurile marcate de către Valentin Gheorghe, în minutul 77, Ianis Stoica, în minutul 86, și Florin Tănase, în minutul 90+4. Pentru moldoveni a marcat Braun, în minutul 24.

FC Botoșani nu a mai învins-o pe FCSB din iulie 2019, când moldovenii s-au impus cu scorul de 2-0, pe terenul roș-albaștrilor, în cadrul etapei a treia a sezonului 2019-2020.

Valeriu Iftime îl ironizează pe Ianis Stoica, după FCSB – FC Botoșani

După această partidă, Valeriu Iftime s-a declarat frustrat că echipa sa nu reușește să o învingă pe FCSB și l-a ironizat pe Ianis Stoica, tânărul fotbalist dorit de către Arsenal, potrivit presei din Anglia.

„Mult de tot mă frustrează că nu câștigă cu FCSB. Nu sunt prieten cu Gigi Becali, nu sunt la per tu sau să ne sunăm. Bineînțeles că mă frustrează, încredere prea mare, am crezut că câștigăm. Primul gol a fost o lipsă de marcaj, nu mai contează.

Ce a făcut Ianis Stoica? Extraordinar, ce a făcut?! Hai să fim serioși, golul lui Tănase a fost la Șeroni, ăla cu gândul că pleacă acasă. Hai să fim serioși, a fost întâmplător. E fundaș, iei gol, fundașii mai greșesc. Ongenda e cel care dă o pasă superbă acolo, astea sunt faze de comentat, nu că a dat Ianis Stoica o pasă acolo”, a spus Valeriu Iftime, la ProSport Live.

„Cine e Ianis Stoica? Kylian Mbappe al României este aproape de un transfer la Arsenal. E un jucător versatil, care joacă la FCSB, folosit cu preponderență pe postul de extremă dreapta sau atacant central și, uneori, în spatele vârfului”, este descrierea făcută lui Ianis Stoica de către publicația football.london.

Publicat: 23 11. 2021, 21:47
Actualizat: 23 11. 2021, 21:49