Rapid a învins-o pe CFR Cluj cu o mare presiune în spate: „Suporterii nu suportau umilința asta!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

This browser does not support the video element.

Dinu Gheorghe, fost președinte la Rapid, a fost invitat în cadrul emisiunii ProSport Live și a analizat meciul câștigat de către giuleșteni în fața campioanei CFR Cluj.

Rapid a învins-o pe CFR Cluj cu o mare presiune în spate

Meciul dintre Rapid și CFR Cluj s-a disputat luni seară, în cadrul etapei a șasea a play-off-ului din Superliga, pe stadionul din Giulești, iar gazdele s-au impus cu scorul de 3-1, după golurile marcate de către Dugandzic (min. 9, min. 45+2) și Kait (min. 12). Pentru campioană, a marcat Braun (min. 15).

Dinu Gheorghe este de părere că Rapid a câștigat meritat în fața campioanei CFR Cluj și s-au revanșat față de suporterii care începuseră să își piardă răbdarea.

„S-au răsculat suporterii, galeria, care au făcut presiune mare. Nu suportau umilința asta: șase jocuri fără victorie. Zic că de aici a plecat răscoala, nu a plecat din vestiar, pentru că jocul cu FCSB a fost modest, nu a fost un joc foarte bun și au câștigat cu șansă multă.

În schimb, aseară, au câștigat meritat, o victorie clară, fără niciun fel de discuție. Au început foarte bine, au avut acel 2-0, în minutul 15 era deja 2-0, după aceea, CFR a controlat prima repriză, a avut și două șanse, trei, de a marca, însă victoria Rapidului este meritată fără nicio discuție. Păcat că nu au gestionat foarte bine mult puncte în sezonul regulat, pentru că ar fi avut șanse foarte mari să fie undeva, nu campioană, dar pe locurile 2-3 cu atmosfera din Giulești în primul rând. Anul ăsta, se pare că Rapid este nașul CFR-ului”, a spus Dinu Gheorghe, la ProSport Live.

Publicat: 02 05. 2023, 22:20