Petre Grigoraș, concluzii după egalul lui CFR Cluj, din Europa League: „Au făcut o partidă excelentă, nu i-au lăsat pe cei de la Sevilla să-și facă jocul”. Ce spune despre șansele clujenilor | EXCLUSIV Video ProSport Live

This browser does not support the video element.

Petre Grigoraș, antrenorul Forestei Suceva, a comentat semi-eșecul lui CFR Cluj, cu Sevilla, scor final 1-1, în faza șaisprezecimilor Europa League. Tehnicianul consideră că șansele calificării au scăzut drastic pentru formația condusă de Dan Petrescu, dar laudă totodată jocul prestat de clujeni, chiar dacă evoluția din ultimele minute au produs egalarea nedorită.

CFR Cluj, șanse de 20% pentru calificare

„A făcut o partidă foarte bună, păcat că nu a mai rezistat un pic. Au făcut o partidă excelentă, nu i-au lăsat pe cei de la Sevilla să-și facă jocul propriu-zis, trebuie felicitați. Cea mai mare supărare a lui Dan Petrescu e că a primit gol. E adevărat că șansele au scăzut foarte mult, mai mult de 20% nu au șanse. CFR demonstrează de ceva timp, este extrem de solidă și cred că se poate bate cu marile echipe.

Sevilla e o echipă cel puțin de nivelul lui Lazio. A fost o ieșire puțin necontrolată, cred că a fost o ieșire la ofsaid. A fost o mică scăpare. Mi-a plăcut echipa, una care se sacrifică pentru orice balon, merită toate felicitările și cu părere de rău că nu au reușit să mai țină de scor încă zece minute”, a declarat Petre Grigoraș la ProSport Live.

Publicat: 21 02. 2020, 10:18
Actualizat: 21 02. 2020, 12:19