Mirel Rădoi și-a pus în cap pe toată lumea după înfrângerea cu FC U Craiova: „Are viață grea acum! Declarația lui Ivan spune absolut tot” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

This browser does not support the video element.

Florin Prunea, fostul mare portar al României, a fost invitat în cadrul emisiunii ProSport Live și a vorbit despre situația de la Universitatea Craiova, după înfrângerea cu rivala FC U Craiova.

Partida dintre Universitatea Craiova și FC U Craiova s-a disputat sâmbătă seară, în cadrul etapei cu numărul 19 din Superliga, iar echipa lui Adrian Mititelu a învins cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Baeten, în minutul 50, și George Ganea, în minutul 60.

Florin Prunea a remarcat o oarecare ruptură între antrenorul Mirel Rădoi și jucătorii de la Universitatea Craiova.

Mirel Rădoi și-a pus în cap pe toată lumea după înfrângerea cu FC U Craiova

Fostul portar este de părere că Mirel Rădoi trebuia să fie mai cumpătat în declarații și în decizii.

„Sunt problemele care sunt, care se văd, un vestiar rupt, cu probleme. Nu știu cum va fi refăcută relația lui Mirel cu jucătorii. Am văzut și declarația lui Ivan, după joc, care spune absolut totul, un atac frontal când spune «Și când nu joc sunt golgheterul echipei». Adică, cu alte cuvinte, băiatul a spus clar: «Fără mine nu se poate, uitați când nu sunt eu nu se poate» și atunci avem o problemă cu antrenorul, dacă vrem să interpretăm ce a vrut să spună el.

Eu cred că în momentul de față Rădoi are viață grea la Craiova cu toată lumea, plecând de sus, pe toate palierele. Asta înseamnă când nu ai experiență. Uite că trebuie să știi câteodată că dialogul este cel care rezolvă problemele, nu ieșitul public și atacat jucătorii tăi. Mai ales cum a fost atacat Ivan, din punctul meu de vedere nedrept. L-ai băgat în gura tuturor: și arbitrilor, și conducătorilor. Eu nu am mai auzit un antrenor care să spună «M-am săturat cât simulează». Păi, acum, la orice fault va avea Ivan, o să vedem câtă polemică va fi”, a spus Florin Prunea, la ProSport Live.

Publicat: 05 12. 2022, 21:48