Marius Mitran îi dă dreptate lui Florin Manea, în conflictul cu Florin Bratu: „Asta certifică o valoare excepțională a lui Radu Drăgușin” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 5 poze

Jurnalistul Marius Mitran a fost invitat în cadrul emisiunii ProSport Live și a vorbit despre conflictul iscat între Florin Manea, impresarul lui Radu Drăgușin, și Florin Bratu, selecționerul României U21, după meciul amical cu Georgia U21.

România U21 și Georgia U21 s-au întâlnit într-o partidă amicală, pe Stadionul „Anghel Iordănescu” din Voluntari și au remizat, scor 1-1. Pentru tricolori a marcat Ianis Stoica, în minutul 16.

Înaintea acestei partide, Florin Manea a răbufit la adresa lui Florin Bratu, ca urmare a faptului că Radu Drăgușin a fost lăsat pe banca de rezerve și introdus în minutul 82.

Marius Mitran îi dă dreptate lui Florin Manea, în conflictul cu Florin Bratu cu privire la Radu Drăgușin

Marius Mitran îi dă dreptate lui Florin Manea și este de părere că argumentul lui Florin Bratu, acela legat de numărul de meciuri jucate de către fotbaliștii convocați, nu este unul tocmai cinstit.

„Foarte bună poziția jucătorului și explicația matură. Dreptatea cred că e de partea lui Florin Manea. Criteriul nu trebuie să fie ăsta. Cred că intrarea în minutul 81-82 e semnătura că lucrurile nu au fost chiar fair acolo. Pentru că una e ca tu să îmi spui că nu avem emisiuni timp de trei săptămâni pentru mine și eu rămân acasă și înțeleg ceva și alta e să spui că mai avem cinci minute, să intre și Marius Mitran aici. Acolo nu e fair.

Eu înțeleg să ai niște principii, joacă cei care joacă, dar un jucător care… Acolo nu ajunge oricine (n.r. la Juventus). Gândește-te că Juventus Torino are globul ca masă de selecție. Asta certifică o valoare excepțională a jucătorului. Nu ai voie să îl bagi în minutul 80. Baga-l în minutul 60 și atunci îmi arăți că i-ai dat prima șansă celui care are meciuri mai multe”, a spus Marius Mitran, la ProSport Live.

Echipa de start a României U21, în amicalul cu Georgia U21: M. Popa – Țîrlea, Screciu, Racovițan, Țicu – D. Albu, Dican – Sefer, Miculescu, Petrila – I. Stoica.

Publicat: 08 09. 2021, 20:50
Actualizat: 09 09. 2021, 00:00