Marius Avram, verdict în ceea ce privește penalty-ul controversat din Gaz Metan – Farul 1-1. „Aș înclina spre simulare!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport LIVE

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 3 poze

Marius Avram, specialistul ProSport LIVE, a vorit despre penalty-ul acordat de Iulian Călin în meciul Gaz Metan – Farul Constanța.

Partida Gaz Metan Mediaș – Farul Constanța s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, după ce formația antrenată de Gică Hagi a egalat printr-un penalty contestat de către gazde.

Farul Constanța a primit un penalty contestat după un duel între De Moura și Adi Petre, în minutul 90+7, iar jucătorii lui Gaz Metan Mediaș au sărit să îi ceară socoteală „centralului” Iulian Călin.

Marius Avram, verdict în ceea ce privește penalty-ul controversat din Gaz Metan – Farul 1-1

Marius Avram, fostul mare arbitru din România, a analizat faza care a avut loc în prelungirile meciului Gaz Metan Mediaș – Farul Constanța, iar acesta este de părere că „centralul” Iulian Călin a fost păcălit de Adrian Petre, fotbalistul care a obținut lovitura de la 11 metri.

„Iulian Călin s-a păcălit! Cred că era un pic mascat. L-am văzut aplecându-se foarte mult într-o parte. N-a văzut faza foarte bine, Și-a căutat o poziție foarte bună! Din reluările pe care le-am văzut, s-a păcălit. Există un ușor contact, dar pare provocat de atacant. Mai mult aș înclina spre simulare”, a spus Marius Avram, la ProSport Live.

Farul Constanța e la două puncte de play-off

În urma rezultatului înregistrat în etapa a 17-a din Liga 1, Gaz Metan Mediaș a făcut 16 puncte și se află la unul în fața celor de la U Craiova 1948, în timp ce Farul Constanța a făcut 26 de puncte și este la două de FC Botoșani, ultima clasată în zona de play-off.

În etapa următoare, Farul Constanța primește vizita celor de la Rapid, sâmbătă, 4 decembrie, ora 21.30, pe stadionul din Ovidiu, în timp ce Gaz Metan Mediaș se deplasează pe terenul celor de la FC Argeș, luni, 6 decembrie, ora 17.30. Toate partidele din Liga 1 sunt Live Video Online pe www.prosport.ro și la TV pe Digi Sport, Look Sport Plus și Telekom Sport.

Publicat: 29 11. 2021, 22:33