„Îl transferați pe Bahassa la FCSB?”. Gigi Becali nu a stat pe gânduri și a făcut anunțul momentului în Superliga | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

This browser does not support the video element.

Gigi Becali, patronul clubului FCSB, a vorbit în cadrul emisiunii ProSport Live despre posibilul transfer al lui Yassine Bahassa, extrema stânga în vârstă de 31 de ani de la FC U Craiova, după victoria contra oltenilor.

Meciul dintre FCSB și FC U Craiova s-a disputat duminică seară, pe Arena Națională, în cadrul etapei cu numărul 16 din Superliga și s-a încheiat cu victoria roș-albaștrilor, scor 2-1, după golurile marcate de către Florinel Coman, în minutul 9, și Darius Olaru, din penalty, în minutul 12. Pentru olteni a înscris Blănuță, în minutul 65.

După această partidă, Gigi Becali a evitat să ofere un răspuns concret despre interesul pentru Yassine Bahassa. Patronul de la FCSB a anunțat că așteaptă perioada de mercato din iarnă și atunci l-ar putea transfera pe francez.

Totuși, Gigi Becali a anunțat că prioritatea pentru FCSB este transferul unui atacant în această iarnă.

„N-are rost să vorbim despre asta (n.r. transferul lui Yassine Bahassa). Nu vorbesc deocamdată. Când o să înceapă transferurile, o să vorbim. Avem în partea stângă (n.r. soluții) și ne trebuie un atacant”, a spus Gigi Becali, la ProSport Live.

Înaintea partidei, Yassine Bahassa a avut un răspuns pentru patronul Gigi Becali, care și-a exprimat anterior public dorința de a-l transfera la FCSB. Fotbalistul s-a declarat neinteresat de o posibilă mutare în Capitală.

„Mă interesează mai puțin ce a declarat patronul lui FCSB, așa cum am transmis conducerii indiferent de echipa împotriva căreia jucăm mă concentrez doar la meciul meu, la ceea ce am de făcut.

Voi avea aceeași atitudine și voi încercă să joc la același nivel. Mă interesează prea puțin acest lucru, mă gândesc doar la meciul pe care îl avem de jucat și atâta tot”, a spus Yassine Bahassa, în cadrul conferinței de presă premergătoare meciului dintre FCSB și FC U Craiova.

Cotat la 700 de mii de euro de către Transfermarkt, Yassine Bahassa a jucat 15 meciuri pentru FC U Craiova în acest sezon din Superliga, fără a înscrie însă vreun gol încă. În stagiunea precedentă, francezul a bifat 38 de apariții în tricoul echipei lui Adrian Mititelu și a înscris cinci goluri în campionat.

Publicat: 13 11. 2023, 18:51
Actualizat: 13 11. 2023, 20:33