Gigi Becali, felicitat că nu a mai făcut schimbări la pauză în CFR Cluj – FCSB: „A fost inspirat de această dată!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 6 poze

Florin Prunea, fostul mare portar al României, a fost invitat în cadrul emisiunii ProSport Live și l-a felicitat pe Gigi Becali, patronul lui FCSB, după victoria cu CFR Cluj.

Gigi Becali, felicitat că nu a mai făcut schimbări la pauză în CFR Cluj – FCSB

Meciul dintre CFR Cluj și FCSB s-a disputat duminică seară, în Gruia, în cadrul etapei cu numărul 24 din Superliga, iar roș-albaștrii au învins cu scorul de 1-0, după golul marcat de către Malcom Edjouma, în minutul 88.

A fost primul meci după foarte mult timp în care FCSB nu a făcut nicio schimbare la pauză. Prima modificare a venit abia în minutul 66: David Miculescu în locul lui Andrea Compagno.

Roș-albaștrii au mai făcut apoi doar două schimbări: Denis Haruț în locul lui Iulian Cristea, în minutul 84, acesta din urmă acuzând niște probleme medicale, și Billel Omrani în locul lui Octavian Popescu, în minutul 90+3.

Florin Prunea este de părere că Gigi Becali a fost inspirat, de această dată, că nu a mai făcut schimbări la pauză, dar și pentru că a știut în ce moment să îl înlocuiască pe Andrea Compagno.

„A fost inspirat de această dată Gigi Becali când a făcut schimbările. Schimbarea lui Compagno a fost de bun augur, a venit imediat ca răspuns la schimbarea lui Petrescu. S-a căpătat viteză mai mare în benzi, de unde a venit și golul. A fost inspirat. Jocul a fost unul care îi dă speranțe. Cred că va fi un play-off de foc”, a spus Florin Prunea, la ProSport Live.

După această victorie, FCSB a acumulat 44 de puncte și se află pe locul 4 în clasamentul din Superliga, la șase puncte în spatele liderului CFR Cluj.

Dumitru Dragomir l-a felicitat pe Gigi Becali

Dumitru Dragomir, fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, a dezvăluit ce a vorbit cu Gigi Becali, patronul lui FCSB, după meciul câștigat în fața lui CFR Cluj.

„Uite acum m-am despărţit de Gigi Becali, de vreo oră, aşa. A venit la şantier ca să rezolvăm cu un drum. A fost într-un trening frumos, aşa. Şi i-am zis: «Bă, îmbracă-te!». El mi-a zis: «Eu? Sunt very strong (n.r. foarte puternic)».

Era fericit, l-am şi felicitat pentru rezultat: «Felicitări că n-ai mai schimbat în minutul 20!». La care el: «Eh, să vedem ce mai zice presa acum!». Chiar este savuros: «Bă, am făcut schimbări bune!». Eu i-am zis, perfect chiar. Şi la timp. El zicea că ce o să mai zică presa, că n-a schimbat înainte de pauză. Era tare bucuros. A jucat bine echipa”, a spus Dumitru Dragomir, potrivit Fanatik.

Publicat: 06 02. 2023, 21:21