Florin Prunea dă de pământ cu FCSB, după ce l-a forțat pe Florinel Coman: „Nu stă nimeni după tine! Ce s-a întâmplat acolo a fost o chestiune de amatori” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

This browser does not support the video element.

Florin Prunea, fostul mare portar al lui Dinamo și al echipei naționale, a fost invitat în cadrul emisiunii ProSport Live și a vorbit, printre altele, despre situația lui Florinel Coman, atacantul în vârstă de 23 de ani al lui FCSB, schimbat la pauza meciului cu Universitatea Craiova.

FCSB și Universitatea Craiova s-au întâlnit duminică seară, pe Arena Națională, în cadrul etapei a treia din play-off-ul Ligii 1, iar oltenii s-au impus cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Andrei Ivan, din penalty, în minutul 45+1, respectiv Ovidiu Bic, în minutul 74.

În cadrul acestei întâlniri, Toni Petrea a început în benzi cu Octavian Popescu și Florinel Coman, pentru a-i utiliza simultan pe cei doi fotbaliști, însă cel de-al doilea a fost înlocuit imediat după pauză cu Andrei Cordea, iar Tavi Popescu a revenit pe partea stângă, poziție în care s-a făcut remarcat.

Florin Prunea, despre „amatorismul” de la FCSB, din meciul cu Universitatea Craiova

Florin Prunea i-a transmis tânărului fotbalist că mai are nevoie de timp pentru a reveni într-o formă fizică bună. Totodată, fostul portar nu l-a iertat pe Gigi Becali.

„Florinel Coman… Îmi pare rău de băiatul ăsta, ce se întâmplă cu el… Din punct de vedere fizic, se vede că el nu este în regulă. Nu este pregătit pentru ce își dorește FCSB în momentul de față. (n.r. A zis și Florinel Coman că mai are nevoie de meciuri…) Mai are nevoie de niște meciuri în picioare, mai multe minute, dar lumea nu are răbdare. Lumea vrea performanță. Nu stă nimeni după tine. Joci un joc slab, joci două jocuri… Păi, atunci, antenorul să fie lăsat să îl bage când este bine din punct de vedere fizic și protejează-l și pe el, și protejează și echipa că se vede cu ochiul liber, a văzut toată lumea că e ceva în neregulă.

Nu cred că e o schimbare făcută de antrenor. Păi, să îl scoți pe ăsta mic (n.r. Octavian Popescu) de unde dă randamentul cel mai bun și să îl expui și pe el, să nu poate să joace la adevărata lui valoare și pe Florinel Coman să îl expui în sensul că îl bagi în gura suporterilor… Ce s-a întâmplat acolo, iartă-mă, dar a fost o chestiune de amatori, nu este o chestiune să te bați la campionat”, a spus Florin Prunea, la ProSport Live.

Publicat: 05 04. 2022, 23:28