Florin Prunea a dezvăluit ce sacrificii au făcut suporterii lui Dinamo înainte de meciul cu U Cluj: „La asta ar trebui să se gândească jucătorii” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 8 poze

Florin Prunea, fostul mare portar al lui Dinamo, a fost invitat în cadrul emisiunii ProSport Live și a vorbit despre meciul pierdut de către Dinamo, scor 0-2 cu U Cluj, la barajul de menținere / promovare în Liga 1 și sacrificiile pe care le-au făcut suporterii înainte de această întâlnire.

Meciul dintre U Cluj și Dinamo s-a disputat sâmbătă seară, în cadrul primei manșe a barajului de promovare / menținere în Liga 1, pe Cluj Arena și ardelenii s-au impus cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Remacle, în minutul 14, respectiv Boiciuc, în minutul 83.

După această partidă, suporterii au mers la autocar și i-au amenințat pe jucători, aruncându-le cuvinte grele.

Florin Prunea a dezvăluit ce sacrificii au făcut suporterii lui Dinamo înainte de meciul cu U Cluj

Florin Prunea a mers la meci, a plecat dimineața, cu avionul și s-a întâlnit la aeroport cu numeroși suporteri care nu aveau bilete de avion și au făcut sacrificii mari din punct de vedere financiar pentru a prinde un loc. Dezamăgirea a fost cu atât mai mare, după înfrângerea lui Dinamo, după ce suporterii au făcut acest gest nebunesc.

„Am văzut oamenii supărați și de aceea m-am dus acolo, deși nu e treaba mea. Nu sunt conducător la Dinamo! Atunci când am plecat la Cluj-Napoca, erau foarte mulți dinamoviști. Au plătit 800-1.000 de lei. Au venit la avion fără bilet. Au zis că trebuie să ajungă neapărat la meci. Au găsit locuri și au plătit sume incredibile. La asta ar trebui să se gândească jucătorii lui Dinamo, la acești oameni. Am stat de vorbă cu suporterii pe avion, fani adevărați, erau încrezători”, a spus Florin Prunea, la ProSport Live.

Publicat: 23 05. 2022, 21:58