Dumitru Dragomir știe din ce cauză a pierdut Rapid derby-ul cu FCSB: „N-au lot nici de primele zece!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 8 poze

Dumitru Dragomir, fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, a analizat derby-ul dintre FCSB și Rapid, în direct în cadrul ediției speciale a emisiunii ProSport Live.

Partida dintre FCSB și Rapid s-a disputat miercuri seară, pe Arena Națională, în cadrul etapei cu numărul 20 din Liga 1 și s-a încheiat cu victoria roș-albaștrilor, scor 3-1, după golurile marcate de către Florin Tănase, în minutele 13 și 90+3 (penalty) și Ianis Stoica, în minutul 90+6. Pentru giuleșteni a marcat Cristi Săpunaru, din penalty, în minutul 45+6.

La finalul acestei partide, Dumitru Dragomir a explicat de ce nu a reușit Rapid să câștige derby-ul cu FCSB, după ce în tur s-a impus cu scorul de 1-0, dintr-un autogol al lui Vinicius.

Dumitru Dragomir știe din ce cauză a pierdut Rapid derby-ul cu FCSB

Dumitru Dragomir este de părere că Rapid nu are un lot suficient de valoros pentru Liga 1 și a avut, din nou, cuvinte de laudă despre Florin Tănase, căpitanul în vârstă de 26 de ani al lui FCSB, pe care îl consideră cel mai bun jucător din campionatul României.

„La Rapid cei mai buni jucători sunt juniorii, exceptând doi-trei jucători cu experiență. Tinerii aleargă în draci, bătrânii pasează, dar cum i-a luat Tănase la driblat, i-a terminat.

Rapid n-are lot nici de primele zece. FCSB a avut un joc destul de anost. Tănase e cel mai bun jucător din campionat, face diferența de fiecare dată. E jucător tare de tot”, a spus Dumitru Dragomir, la ProSport Live.

Publicat: 15 12. 2021, 22:58
Actualizat: 16 12. 2021, 21:11