Atac fără precedent înaintea barajului pentru cupele europene. „Suntem nebuni cu toții? Cred că suferă cu mansarda” | VIDEO EXCLUSIV ProSport LIVE

This browser does not support the video element.

Dumitru Dragomir a lansat un atac fără precedent înaintea barajului pentru cupele europene dintre Universitatea Craiova și FC Botoșani.

Universitatea Craiova, ocupanta locului trei în clasamentul play-off-ului, va juca meciul de baraj pentru cupele europene cu FC Botoșani, echipa care a încheiat play-out-ul pe locul doi, lucru care l-a făcut pe Dumitru Dragomir să se enerveze la culme.

Fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal a cedat nervos în momentul în care a fost întrebat despre barajul pentru cupele europene și a transmis că „e de internat în Spitalul 9 cine a luat această hotărâre”.

Dumitru Dragomir, atac fără precedent înaintea barajului pentru cupele europene

Mai mult, Dumitru Dragomir se întreabă de ce în campionatele din Franța, Anglia, Spania și Brazilia nu există acest sistem.

E de internat în Spitalul 9 cine a luat această hotărâre. Cred că suferă ceva cu mansarda. Cum să joace locul 3 cu locul 8? Eu mă lupt, fac puncte și vii tu de pe locul 8 în locul meu?  Suntem nebuni cu toții? Franța, Anglia, Spania, Brazilia, de ce nu iau formula asta? În altă parte nu există”, a spus Dumitru Dragomir, la ProSport Live.

Universitatea Craiova a jucat în play-off-ul Ligii 1 în sezonul 2021 – 2022 și a încheiat pe locul 3, cu 48 de puncte, la 8 în spatele lui FCSB și la 9 distanță de CFR Cluj, echipa care a câștigat titlul. De partea cealaltă, FC Botoșani a făcut 41 de puncte și a terminat ediția actuală din play-out pe poziția a doua.

• Partida Universitatea Craiova – FC Botoșani din barajul pentru cupele europene este programat vineri, 27 mai, ora 20.30, pe stadionul „Ion Oblemenco”. Meciul este Live Video Online pe www.prosport.ro și la TV pe Digi Sport 1, Look Sport Plus și Orange Sport.
Publicat: 26 05. 2022, 21:47
Actualizat: 26 05. 2022, 22:55