Actorul Tudor Chirilă, prezent la meciurile Academicii Clinceni! Ionuț Chirilă, mesaj pentru fratele său: „Vreau să joc și cu copiii lui și să nu pierd!” | EXCLUSIV ProSport Live

Ionuț Chirilă, antrenorul echipei Academica Clinceni, a fost invitat în cadrul emisiunii ProSport Live și a vorbit despre prezența fratelui său, actorul Tudor Chirilă, la meciurile grupării ilfovene.

Antrenorul echipei ilfovene a dezvăluit că Tudor Chirilă a fost prezent în tribună atât la meciul cu FCSB, scor 2-3, cât și la cel cu FC Botoșani, scor 1-1, alături de copiii săi.

Academica Clinceni și FC Botoșani s-au întâlnit luni seară, în cadrul etapei cu numărul 11 din Liga 1, și au remizat, scor 1-1, după golurile marcate de către Dawa, în minutul 14, respectiv Cascini, în minutul 77.

Actorul Tudor Chirilă, prezent la meciurile Academicii Clinceni! Ionuț Chirilă, mesaj pentru fratele său

Ionuț Chirilă a spus, mai în glumă, mai în serios, că își dorește să îi introducă în echipa sa și pe copiii fratelui său.

E bine știut faptul că Tudor Chirilă este dinamovist și întrebat cu cine va ține fratele său la meciul dintre Dinamo și Academica Clinceni, Ionuț Chirilă a evitat răspunsul.

„Da, a fost cu copiii săi la ambele meciuri, și la meciul cu Steaua (n.r. FCSB), și la meciul de ieri (n.r. cu FC Botoșani).

(n.r. Cu cine o să țină Tudor când o să joci cu Dinamo? Știm că e dinamovist de mic) Vreau să fac o echipă atât de bună la Clinceni ca să pot să joc și cu copiii lui Tudor zece minute și să nu pierd”, a spus Ionuț Chirilă, la ProSport Live.

Marius Avram, verdict în cazul golului înscris cu mâna în Academica Clinceni – FC Botoșani

Prezent în studioul ProSport Live, fostul arbitru Marius Avram a explicat de ce golul înscris de către Cascini nu trebuia să fie validat de către arbitrul Viorel Flueran.

„Este evident că a fost un gol înscris cu mâna. Legile jocului anulează golurile înscrise cu mâna, inclusiv în situațiile în care jucătorul nu are nicio intenție de a folosi brațul. Se izbește mingea de mână pur și simplu deci cazul înscrierii un gol este un caz special în care se anulează golul indiferent dacă există distanță sau nu. A atins mâna, e anulat golul. Din păcate, arbitrul a ratat acest moment”, a spus Marius Avram.

Sursă foto: Captură Digi Sport

Publicat: 05 10. 2021, 21:55