A fost o decizie bună ca Edi Iordănescu să îl debuteze pe Horațiu Moldovan în poarta României? Urmăritorii emisiunii ProSport Live au votat!

Ionuț Nedelcearu, Horațiu Moldovan si Benjamin Šeško in meciul amical de fotbal dintre Romania si Slovenia, desfasurat pe Cluj Arena din Cluj Napoca, joi 17 noiembrie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

Urmăritorii emisiunii ProSport Live s-au împărțit în două tabere: cei care aplaudă debutul lui Horațiu Moldovan, portarul român în vârstă de 24 de ani de la Rapid București, la echipa națională și cei care nu l-ar fi titularizat dacă ar fi fost în locul selecționerului Edi Iordănescu.

Meciul amical dintre România și Slovenia s-a disputat joi seară, pe Cluj Arena, iar oaspeții au învins cu scorul de 2-1, după golurile marcate de către Sesko, în minutul 25, respectiv Sporar, în minutul 31. Pentru tricolori a înscris Denis Drăguș, în minutul 63.

În ediția de joi, 17 noiembrie, moderatorul Victor Vrînceanu i-a avut ca invitați în studioul ProSport Live pe Marius Avram, fost arbitru FIFA și specialistul ProSport în arbitraj, și pe Daniel Stanciu, directorul sportiv al echipei FC Argeș.

În secțiunea de comentarii de pe YouTube, urmăritorii emisiunii au răspuns la întrebarea „Horațiu Moldovan, debut în poarta naționalei României! Este o mutare bună făcută de către Edi Iordănescu?”.

În cadrul acestui sondaj au votat 49 persoane în timpul în care emisiunea a fost live pe YouTube.

Rezultatul a fost la limită. 49% dintre urmăritorii emisiunii au fost de părere că Edi Iordănescu a luat cea mai bună decizie debutându-l pe Horațiu Moldovan în defavoarea celorlalți doi portari convocați: Ștefan Târnovanu (22 de ani, FCSB) și Mihai Popa (22 de ani, FC Voluntari).

Restul de 51% dintre urmăritori consideră că Edi Iordănescu nu ar fi trebuit să îl titularizeze pe Horațiu Moldovan împotriva Sloveniei.

Publicat: 17 11. 2022, 19:43
Actualizat: 17 11. 2022, 20:25