Mattia Montini a făcut show după victoria cu Poli Iași! A luat microfonul și a cântat „O sole mio” | VIDEO

Mattia Montini a făcut show după victoria obținută de Astra Giurgiu în fața celor de la Poli Iași, scor 3-2, în etapa 23 din Liga 1.

Italianul din lotul antrenat de Eugen Neagoe a luat microfonul și a cântat „O sole mio”, iar apoi a vorbit despre victoria obținută  în meciul cu Poli Iași, scor 3-2.

Mai mult, fostul atacant al lui Dinamo a vorbit și despre plecarea lui Constantin Budedscu la Damac FC, dar și despre șansele ca echipa din Giurgiu să prindă un loc în play-off-ul Ligii 1 la finalujl sezonului regulat.

Mattia Montini a făcut show după victoria cu Poli Iași

„A fost un meci dificil. Ambele echipe sunt într-o situaţie dificilă în acest moment şi pentru noi era foarte important să câştigăm, deoarece putem să respirăm puţin. Urcăm puţin în clasament şi mai punem un pic la difereţa dintre noi şi ultimul loc. La final, e bine că am câştigat acest meci.

Am dat 3 şi în Cupă. Pentru mine este importantă şi Cupa. Pentru un atacant fiecare gol este important. Sunt fericit pentru rezultat, pentru victorie, pentru assiet, pentru tot. Sper să continui aşa, indiferent dacă joc un minut, 43, 90 de minute, pentru mine e la fel. Încerc să mă concentrez şi sper să continui tot aşa”, a spus Montini.

…despre plecarea lui Constantin Budescu:Pentru noi Budescu era un jucător foarte important, însă ce mai putem face acum? Nimic. Aşa că trebuie să luptăm, să creem o echipă, să luptăm la fiecare partidă şi să câştigăm cât mai multe.”

…despre play-off: „Este greu fiindcă şi echipele din faţă aleargă mult. Botoşani luptă, Dinamo la fel, va fi dificil. Este mai bine să luăm meci cu meci şi vom vedea ce se va întâmpla”.

Publicat: 14 02. 2021, 15:14