Marius Șumudică, ieșire nervoasă după remiza cu Yeni Malatyaspor! Antrenorul român a răbufnit la adresa arbitrului și a fost eliminat | VIDEO

Marius Șumudică a cedat nervos după ce echipa sa a remizat cu Yeni Malatyspor, în etapa cu numărul 10 din prima ligă a Turciei.

Gaziantep a remizat pe teren propriu cu Yeni Malatyspor, scor 2-2 (Kevin Mirallas 19, Oguz Ceylan 48/ Adem Buyuk 49, Jetmir Topalli 90+5), iar Marius Șumudică a răbufnit după ultimul gol al oaspeților.

Marius Șumudică a comis-o la meciul cu Yeni Malatyspor, după ce echipa sa a jucat în zece oameni și a fost egalată în minutul 5 al prelungirilor, după ce arbitrul a validat reușita cu ajutorul arbitrajului VAR, după o poziție suspectă de ofsaid.

Marius Șumudică, ieșire nervoasă după remiza cu Yeni Malatyaspor

În momentul în care Marius Șumudică a observat că arbitrul a validat golul înscris de Yeni Malatyaspor în prelungiri, antrenorul român a cedat nervos și a început să țipe la oamenii de pe banca adversă, dar și la centralul partidei.

Tehnicianul român nu a rămas nepedepsit pentru reacția avută la finalul partidei cu Yeni Malatyaspor. Astfel, arbitrul partidei i-a arătat lui Marius Șumudică cartonașul roșu pentru ieșirea sa. Antrenorul oaspeților a rămas șocat când a văzut scandalul provocat de Marius Șumudică în timp ce se îndrepta către zona vestiarelor.

Gaziantep, pe locul 5 în clasamentul din Turcia

După remiza cu Yeni Malatyaspor, scor 2-2, Gaziantep se află pe locul 5 în clasamentul din Super Lig, cu 15 puncte, la două în fața celor de la Fatih Karagumruk și la cinci în spatele liderului Alanyaspor.

Pentru echipa lui Marius Șumudică urmează meciul cu Istanbul Bașakșehir, duminică, 13 decembrie, în etapa a 11-a din Super Lig.

Publicat: 28 11. 2020, 15:43