Pariorul român care a dat lovitura în Europa League a mers și mai departe. Suma colosală pe care a încasat-o după Steaua – Botoșani. FOTO | Biletul cu miză de aproape 10.000 de lei

Un parior român trece prin, probabil, cea mai inspirată perioadă a vieții. La trei zile după ce a nimerit desfășurarea imprevizibilă a meciurilor Stelei și Astrei din Europa League, acesta a mers și mai departe și a încasat un câștig fabulos.

Cota 300, pe care a prins-o prin combinarea pronosticurilor 2 pauză / 1 final la Steaua – Osmanlispor și X pauză / 2 final la Austria Viena – Astra, nu a rămas o ispravă singulară pentru „eroul” nostru. Duminică, pariorul a mizat pe un rezultat de egalitate la Steaua – Botoșani, meci terminat 0-0, iar desfășurarea evenimentelor i-a adus un câștig substanțial: 38.740 de lei.

Dacă primul bilet e unul oarecum obișnuit, pariorul dând lovitura cu doar 5 lei mizați, al doilea e unul ceva mai serios. Pentru că a avut încredere că elevii lui Laurențiu Reghecampf nu vor învinge FC Botoșani, dar nici nu a crezut într-o victorie a moldovenilor, pariorul a mizat nu mai puțin de 9460 de lei pe un rezultat de egalitate (cotă 4.3), iar finalul celor 90 de minute l-a găsit în posesia a aproape 40.000 de lei.