FOTO** „Clau-Gol” a revenit în iarbă!

Jucătorii lui „U” Cluj, au susținut azi, la inițiativa conducătorilor clubului, începând cu ora 12:30, o partidă demonstrativă împotriva elevilor de la școala generală numărul 181, din sectorul I. Puștii au primit această recompensă ca urmare a locului I pe care l-au obținut în 2011 la nivelul școlilor din sector.

Jocul susținut pe un teren sintetic de la Mogoșoaia s-a disputat pe durata a două reprize de câte zece minute, iar de pe iarba artificială nu au lipsit nume importante din lotul „Șepcilor Roșii”, precum Octavian Abrudan, Laurențiu Marinescu sau Vlăduț Morar, marcatorul unui gol împotriva lui Dinamo.

Totuși, cea mai notabilă prezență de pe suprafața de joc a fost cea a lui Claudiu Niculescu, antrenorul clujenilor. „Clau-Gol” nu a jucat decât trei minute, timp suficient însă pentru a smulge aplauzele celor prezenți pe margine.

Publicat: 03 05. 2012, 14:51
Actualizat: 03 05. 2012, 16:28