EURO U19: 100% „VERDE” la România U19- Franța U19 » Profitul a venit și la cota 2.37 »»

După România U19 – Italia U19 (1-2), am avut procenteaj 100% corect și  la România U19 – Franța U19 (1-2). Am mizat pe minim un gol marcat de „cocoși” în primul mitan și pe „ambele înscriu și peste 2.5 goluri în meci”, și astfel am făcut profit la cote de 1.45 și 2.37.

În cel de-al doilea meci de la turneul final al Campionatului European Under 19, care se desfășoară în această perioadă în Slovacia, „tricolorii” au cedat cu 2-1 duelul cu Franța U19, marea favorită la trofeu, partida disputându-se în runda a doua Grupa A. „Les Bleus” au început tare meciul și după numai 20 de minute de joc, conduceau cu 2-0 prin reușitele lui Tchaouna (min.12) și Adeline (min. 20). Golul de onoare al reprezentativei conduse de Adrian Văsîi a venit în minutul 82 și i-a aparțiunut lui Coubiș.

În celălalt meci din runda a doua a Grupei B, Italia U19 a trecut de Slovacia U19 cu 1-0. În urma acestor rezultate „tricolorii” au ratat șansa de a spera la calificarea în „careul de ași”, unde vor merge Franța U19 și Italia U19, ordinea în ierarhie urmând a se stabili în meciul direct care va avea loc pe 24 iunie, ambele având 6 puncte, fiind despărțite de golaveraj. În ultima etapă din Grupa A, „tricolorii” au nevoie de cel puțin o remiză cu Slovacia U19 pentru un loc în play-off-ul Campionatului Mondial U20.

Publicat: 21 06. 2022, 23:51
Actualizat: 22 06. 2022, 09:07