Conference League: FCSB – Viking Stavanger se pariază la cote de 1.47 și 1.67 »»

Fotbalistii stelisti saluta galeria la startul meciului de fotbal dintre FCSB si Chindia Targoviste, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 14 august 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FCSB – Viking Stavanger, va avea loc astăzi de la ora 21:30, partida contând pentru manșa tur a play-off-ului Conference League.

FCSB pleacă cu prima șansă la victorie în disputa de pe „Național Arena”. Gruparea „roș-albastră” a trecut în tururile anterioare, fără emoții, de Saburtalo Tbilisi (n.r. 0-1, 4-2) și Dunajska Streda (1-0, 1-0). Moralul în vestiarul vicecampioanei este la cote înalte după prima victorie din SuperLigă, scor 3-2 cu Chindia, mai ales că succesul a fost obținut după ce la pauză bucureștenii erau conduși cu 2-0 la pauză.

De partea cealaltă, Viking Stavanger s-a calificat în play-off-ul Conference League după ce a trecut de două tururi preliminarii. „Vikingii” au jucat în turul trei contra irlandezilor de la Sligo Rovers, trecând cu 5-2 la „general”.

Anterior duelului cu FCSB, Viking Stavanger a trecut de Sparta Praga după o dublă manșă echilibrată. În Cehia, duelul s-a terminat la egalitate, scor 0-0, iar în retur norvegienii impunându-se cu 2-1.

Pariuri: FCSB – Viking Stavanger
2-4 goluri – cota 1.47