Biletul Zilei: Trei sporturi diferite pentru un nou „VERDE” »»

Biletul Zilei de astăzi conține trei selecții din tenis, handbal și baschet cu ajutorul cărora vom încerca să ne dublăm investiția.

Pentru început vom merge la turneul WTA de la Madrid dintre Daria Kasatkina – Sara Sorribes Tormo. Rusoaica a produs o reală surpriză în turul secund, trecând de jucătoarea cap de serie numărul 4, Maria Sakkari, cu scorul de 2-1. În fața rusoaicei se va afla o jucătoare care în runda precedentă a reușit să o învingă pe Naomi Osaka în minim de seturi Nu ne complicăm și pariem minim un set câștigat de Kasatkina.

Pentru a doua selecție de pe Biletul Zilei vine din Liga Florilor de la disputa pe care Rapid București o va întâlni pe Gloria Buzău, într-o partidă din cadrul sferturilor de finală ale Cupei României. Ne așteptăm ca bucureștencele să-și demonstreze din nou valoarea și să avanseze în „careul de ași” al competiției.

Închidem cu meciul din NBA dintre Boston Celtics – Milwaukee Bucks. În primul meci din această serie, Bucks s-a impus cu scorul de 101-89. Sunt toaate premisele să rezulte din nou un duel echilibrat, motiv pentru care vom paria pe maxim 228 de puncte marcate.

Biletul Zilei
ora 14:30, Daria Kasatkina – Sara Sorribes Tormo, minim un set Kasatkina, cota 1.29
ora 16:00, Rapid București – CSM Glori Buzău, 1- cota 1.25
Mie 02:00, Boston Celtics – Milwaukee Bucks, sub 228,5 puncte (inclusiv prelungiri) – cota 1.28