Biletul Zilei: Tenis și baschet pentru un debut de week-end „VERDE” »»

Imagini incredibile în baschetul românesc e a făcut arbitrul Săndulache

Biletul Zilei de astăzi conține două selecții din tenis și baschet cu ajutorul cărora vom încerca să ne dublăm investiția.

Pentru început vom merge la turneul ATP de la Barcelona unde vom avea duelul Stefanos Tsitsipas – Grigor Dimitrov. Grecul se simte excelent pe zgură și o demonstrează și în actualul sezon, fiind într-o formă de invidiat. Ne așteptăm ca Tsitsipas să-și domine adversarul și să avanseze în sferturile de finală de la Barcelona.

A doua și ultima selecție de pe Biletul Zilei vine de la disputa din NBA dintre Chicago Bulls – Milwaukee Bucks. După primele două meciuri ale seriei, scorul este egal, 1-1. În duelul de sâmbătă dimineața cele două vor lupta pentru a prelua controlul. Se anunță spectacol total și mizăm pe maxim 227 de puncte în meci, pariu câștigător în primele două partide în care s-au marcat 179 și 224 de puncte.

Biletul Zilei
ora 14:30, Stefanos Tsitsipas – Grigor Dimitrov, 1 – cota 1.25
ora 03:30, Chicago Bulls – Milwaukee Bucks, sub 227,5 puncte (inclusiv prelungiri) – cota 1.62