Biletul Zilei: „Combo” din fotbal și tenis pentru un nou „VERDE” »»

Biletul Zilei de astăzi conține trei selecții din fotbal și tenis cu ajutorul cărora vom încerca să ne dublăm investiția.

Pentru început vom merge în Bundesliga, la duelul dintre Borussia Dortmund și Hoffenheim. Este genul de partidă care ar trebui să producă spectacol, ambele formații fiind axate mai mult pe faza ofensivă decât pe cea defensivă. Acesta este și motivul pentru care ne așteptăm să asistăm la minim un gol marcat în prima repriză.

Ultimele două selecții de pe Biletul Zilei vin din tenis. Casper Ruud nu va avea o misiune simplă în fața americanului Tommy Paul. Reprezentantul gazdelor este un jucător periculos pentru orice sportiv clasat în fruntea ierarhiei ATP, iar publicul american ar trebui să-și împingă favoritul către minim un set câștigat în acest duel.

De asemenea, Nick Kyrgios pornește ca mare favorit în disputa cu Jeffrey John Wolf. Americanul ar putea avea și el momentele sale de grație în această confruntare, însă este greu de crezut că va reuși să câștige mai mult de un set în fața unuia dintre principalii favoriți la cucerirea titlului de la US Open.

Biletul Zilei:
ora 19:15, Tommy Paul – Casper Ruud, minim un set Tommy Paul- cota 1.29
ora 21:30, Borussia Dortmund – Hoffenheim, peste 0,5 goluri în prima repriză – cota 1.23
ora 03:15, Nick Kyrgios – Jeffrey John Wolf, Kyrgios cu handicap de -1,5 seturi- cota 1.28