Bricheta „olandeză”! Fanii lui NEC Nijmegen i-au spart capul lui Darko Ceferin

This browser does not support the video element.

Meciul de la Nijmegen, disputat între cei de la NEC, "prietenii" dinamoviștilor bucureșteni, și nemții de la Hambruger SV, bunele cunoștiințe ale Unirii Urziceni (0-3), partidă care a contat pentru șaisprezecimile de finală ale Cupei UEFA, a cunoscut un moment tensionat în repriza a doua.

Enervați de deciziile cavalerului fluierului, slovenul Darko Ceferin, fanii batavi au început să arunce cu diferite obiecte în teren, o brichetă lovindu-l în cap pe "omul în negru" și provocândui acestuia o plagă deschisă cu sângerare.

Acesta a anunțat, perfect regulamentar, că acordă trei minute gazdelor pentru a face ordine în tribune, a primit asistență medicală și a fluierat reluarea jocului pe care l-a dus la bun sfârșit.

Atenție, nu era vorba de un așa-zis cucui, ci de sânge fluid cu acte în regulă. Orice asemănare cu evenimente petrecute pe la noi sau aiurea este pură coincidență.

Publicat: 19 02. 2009, 21:01
Actualizat: 19 02. 2009, 21:35