VIDEO | Neymar a mai făcut o „obrăznicie”. Cum a trecut de un adversar în meciul cu Costa Rica și ce a spus Rio Ferdinand

Brazilia a triumfat în al doilea meci din cadrul grupei E a Cupei Mondiale din Rusia, scor 2-0 împotriva celor de la Costa Rica. Neymar și Coutinho cu golurile din minutele 90+1 și 90+7 au fructificat o repriză secundă în care poarta lui Navas a fost asediată serios de starurile sud-americane.

La emisiunea ProSport LIVE de vineri, Ion Timofte a vorbit despre stilul de joc al lui Neymar: „El are și un stil de joc care invită adversarii să-l controleze, încearcă să umilească tot timpul”, a spus dublul campion al Portugaliei la ProSport Live.

Prestația de astăzi a starului brazilian i-a dat dreptate lui Timofte. Decarul lui PSG și-a umilit un adversar, după ce a trecut de el cu o „braziliană”. Schema a fost comentată și de fostul fundaș al lui Manchester United, Rio Ferdinand: „Timpul potrivit, locul potrivit pentru această obrăznicie!”, a scris Ferdinand pe Twitter.

Brazilia este pe primul loc în Grupa E, cu patru puncte, la un punct distanță de Serbia, dar cu un meci mai mult. Sârbii vor evolua împotriva Elveției.

Publicat: 22 06. 2018, 17:33
Actualizat: 22 06. 2018, 17:36