Un gol în minutele de prelungire i-a adus un câștig uriaș! Cum a dat lovitura un parior român

Meciurile din ultima etapă din preliminariile Campionatul Mondial au reușit să îmbogățească un parior român care s-a dovedit extrem de inspirat, cu suma de peste 18.000 de lei.

Acesta a jucat 6 meciuri pe biletul său, dintre care trei pronosticuri au fost X, iar cea mai mică cotă a fost 2,55. Pariorul a avut încredere în olandezi și a mers pe victoria acestora și a reușit să anticipeze și surpriza din Italia, mizând egal la meciul cu Armenia, dar meciul care i-a dat cele mai mari emoții a fost Letonia – Slovacia, unde avea nevoie de remiză. În minutul 90, scorul era 1-2, dar fundașul gazdelor, Rode, a reușit să egaleze în al doilea minut de prelungire.

Cu toate că biletul avea o dificultate mare de reușită, miza a fost de 19 lei. Cele 6 meciuri pariate: