Ronaldo, one man show! Portughezul a făcut spectacol pentru Juventus în meciul cu Sassuolo: gol și pasă de gol. VIDEO

Juventus continuă seria meciurilor fără înfrângere în Serie A. Campioana Italiei a trecut în a 23-a etapă de Sassuolo, în deplasare, cu 3-0, și se menține la 11 puncte de locul 2.

Allegri a făcut mai multe schimbări în defensivă, dar acest lucru nu a împiedicat Juventus să facă încă un meci bun. Scorul a fost deschis de Khedira, la mijlocul primei reprize, care a trimis din apropiere după o respingere greșită a portarului. 1-0 la pauză, dar în repriza secundă torinezii au apăsat și mai mult pedala și în ultimele 20 de minute au mai punctat de două ori. Cristiano Ronaldo a marcat în minutul 70, după o lovitură de la colț. Portughezul s-a înălțat perfect la centrarea lui Pjanic, pentru 2-0. Scorul final a fost stabilit de Emre Can, în minutul 86. Mijlocașul a șutat imparabil din careu, după o pasă venită de la Ronaldo.

Golurile pot fi văzute aici.

Următorul meci al lui Juventus este programat vineri, împotriva lui Frosinone, într-o nouă etapă din Serie A.

Publicat: 10 02. 2019, 22:27
Actualizat: 10 02. 2019, 22:28