Rezultate surprinzătoare în Italia. Inter pierde puncte cu ultima clasată în Serie A

Inter Milano nu a reușit să lege două victorii consecutive în Serie A. Dacă în runda precedentă, echipa lui Spaletti a câștigat cu Udinese, în etapa cu numărul 17, în deplasare la Chievo, formația de pe ultimul loc, a obținut doar o remiză, 1-1.

Perisic a deschis scorul în minutul 39, iar când partida părea câștigată, gazdele au restabilit egalitatea. În primul minut de prelungiri, atacantul de 39 de ani, Sergio Pellissier, a marcat și a stabilit scorul final.

În urma acestui rezultat de egalitate, 1-1, Inter rămâne pe poziția a treia în campionat, cu 33 de puncte, în timp ce Cheivo este pe ultimul loc. Are doar cinci puncte din 17 etape.

Napoli, emoții cu SPAL

Nici echipa lui Carlo Ancelotti nu a avut o viață ușoară pe teren propriu în fața echipei clasate pe locul 16 în Serie A. Napoli a câștigat cu 1-0, însă SPAL a fost la un pas să marcheze în ultimele minute ale partidei. Napoli ocupă locul al doilea cu 41 de puncte.

AC Milan a înregistrat un nou eșec în etapa a 17-a. Fiorentina a câștigat cu 1-0 pe Giuseppe Meazza. Rosonerri sunt pe 5 în Serie A cu 27 de puncte, în timp ce gruparea viola este pe 7 cu 25 de puncte.

Publicat: 22 12. 2018, 21:39
Actualizat: 22 12. 2018, 21:40