Rezervele au marcat în 7 partide de la CM 2014. Patru meciuri au fost decise de jucătorii veniți de pe bancă

Campionatul Mondial din Brazilia a intrat în faza a doua a grupelor o dată cu partida de marți dintre Brazilia și Mexic. Până acum doar două meciuri s-au terminat cu scorul de 0-0, incluzând aici și confruntarea Brazilia – Mexic, ceea ce înseamnă că actuala ediție a turneului final este una spectaculoasă.

Un rol destul de important în show-ul de la Campionatul Mondial din Brazilia l-au avut jucătorii veniți de pe banca de rezerve. Rezervele au marcat în 7 partide până acum, patru dintre aceste meciuri fiind decise de golurile jucătorilor care nu au început meciul din primul minut.

Meciurile ElvețiaEcuador, GhanaSUA, BelgiaAlgeria și Rusia – Coreea au fost cele în care rezervele au avut o influență majoră în stabilirea rezultatelor finale.

• K.H. Lee intră în minutul 56, marchează în minutul 68, Rusia – Coreea 1-1

20% dintre golurile marcate până acum la Campionatul Mondial au fost reușite de rezerve. La Mondialul din Africa de Sud, rezervele au marcat doar 10% din golurile turneului

Publicat: 18 06. 2014, 18:41
Actualizat: 18 06. 2014, 20:21