Priviți expresia de pe chipul lui Phelps! Imaginea cu multiplul campion olimpic s-a viralizat pe internet | VIDEO

Michael Phelps a adunat 25 de medalii la edițiile Jocurilor Olimpice la care a participat, dintre care 21 dintre ele sunt de aur. Înotătorul american este unul dintre cei mai populari sportivi din acest moment, iar premergător probei de 200 de metri fluture a fost surprins cu grimase pe față, moment care a lăsat loc de glume printre utilizatorii de pe rețelele de socializare.

Teoriile au curs pe rețelele de socializare, după ce poza a devenit virală. Probabil că Phelps încerca o intimidare a adversarilor, în condițiile în care în fața sa Chad le Clos se încălzea pentru cursa din bazinul olimpic. În cele din urmă, americanul a reușit să se impună în proba de 200 de metri fluture.

Sud-africanul Chad le Clos a câștigat, în 2012, la Olimpiada de la Londra, medalia de aur în timp ce Phelps a terminat pe locul doi la 200 de metri fluture.

Un episod mai vechi cu McKayla, la JO 2012

În urmă cu patru ani, la JO de la Londra din 2012, Sandra Izbașa câștiga medalia de aur la sărituri în fața sportivei McKayla Maroney, iar imaginea sugestivă de pe podiumul olimpic cu gimnasta din SUA a creat hohote de râs.