Primele informații despre accidentarea lui Marcelo: probleme la coloana vertebrală! E în pericol să rateze restul Mondialului

Probleme pentru brazilieni după victoria cu 2-0 în fața Serbiei, la capătul căreia au obținut calificarea în optimile de finală. Marcelo, fundașul Selecao, s-a accidentat și a părăsit terenul după doar zece minute, fiind înlocuit cu Filipe Luis. La câteva ore distanță de meci, au apărut primele informații cu privire la accidentarea apărătorului.

„Pentru moment, nu avem informații suplimentare. A avut o problemă la spate, s-a blocat, iar în condițiile astea nu mai putea continua”, a fost explicația selecționerului Tite la finalul partidei.

După mai multe investigații medicale, Federația Braziliană a anunțat că Marcelo a suferit un spasm la coloana vertebrală. Nu se știe dacă Marcelo va fi refăcut în timp util pentru meciul din optimi al Braziliei.

Brazilia a câștigat cu 2-0 meciul contra Serbiei, ultimul din Grupa E, și s-a calificat în optimile de finală ale Mondialului. Paulinho, în minutul 36, și Thiago Silva, în minutul 68, au marcat golurile. Selecao a terminat grupa pe primul loc, cu șapte puncte, iar Elveția a terminat pe 2, cu cinci puncte.

Publicat: 28 06. 2018, 10:58
Actualizat: 28 06. 2018, 12:12