Neymar a intrat în istoria Cupei Mondiale cu cel mai târziu gol înscris în timpul regulamentar al unei partide. Brazilianul a schimbat tabela cu Costa Rica în minutul 97

Brazilia s-a chinuit 90 de minute cu Costa Rica (scor 2-0) pentru a câștiga primul joc la Cupa Mondială din Rusia, Cele două goluri semnate de Coutinho și Neymar au venit în prelungirile partidei, iar ultima reușită a intrat chiar în istoria competiției.

Neymar a înscris în minutul 96:49 (min. 97), adică cel mai târziu gol realizat în timpul regulamentar de joc, incluse prelungirile dictate pentru întreruperi  și schimbări. În trecut au fost marcate alte patru goluri în minutul 95.

Cu acest succes, Brazilia a urcat pe locul 1 provizoriu în Grupa E. În această seară se joacă și partida Elveția – Serbia.

Publicat: 22 06. 2018, 19:10
Actualizat: 22 06. 2018, 19:11