Nasri a dezvăluit cui îi erau adresate gesturile de după marcarea golului! **”Pe cine ai insultat?”/ „Pe tine”:))

Atacantul Samir Nasri, autorul golului egalizator al Franței în meciul cu Anglia, scor 1-1, din grupa D de la Euro-2012, a adresat insulte unui jurnalist, luni, la Donețk.

Imediat după ce a marcat în minutul 39 și după ce s-a îmbățișat cu coechipierii săi, Nasri a adresat o insultă către tribună în timp ce se îndrepta către banca tehnică a Franței, gest surprins de camerele de luat de vederi.

Mai târziu, după ce fotbalistul lui Manchester City a fost desemnat „jucătorul meciului”, el a explicat că acele cuvinte au fost adresate către un jurnalist de la L’Equipe.

(n.r. – ziaristul) M-a întrebat cui îi erau adresate (n.r. – insultele) și eu i-am răspuns că lui îi erau adresate„, a afirmat simplu Nasri după meci.

Anterior, el declarase postului TF1 că mama sa, bolnavă de mai mult timp, a fost afectată de criticile la care a fost supus fiul ei.

Chestionat pe acest subiect, selecționerul Laurent Blanc a răspuns: „Este ceva între el și cei care l-au criticat. Este ceva personal și eu nu am de gând să mă amestec. Era bucuros că a marcat. Pe el trebuie să-l întrebați cui era adresat acel gest„.

Echipele naționale ale Franței și Angliei au terminat la egalitate, luni, la Donețk, scor 1-1 (1-1), în primul meci al grupei D de la Campionatul European din Ucraina și Polonia. Englezii au deschis scorul prin Lescott, în minutul 30, aflat primul gol la națională, francezii reușind egalarea prin Nasri, în minutul 39.

sursa: Mediafax

Publicat: 12 06. 2012, 15:01
Actualizat: 12 06. 2012, 15:02