Modric le-a cerut socoteală arbitrilor la pauză! „Cum puteți trece peste asta?”

Franța a marcat după două momente controversate în prima repriză a finalei de pe Lujniki, iar Luka Modric le-a cerut socoteală arbitrilor pe tunel. Căpitanul Croației i-a reproșat unui dintre asistenți lovitura liberă din care a rezultat autogolul lui Mandzukic și penalty-ul acordat de Nestor Pitana în urma consultării VAR.

„Nu a fost penalty! Nici la primul gol nu a fost fault. Cum puteți să treceți peste asta?”, i-a spus Luka Modric unuia dintre asistenții centralului Nestor Pitana, pe tunelul care duce spre vestiare, conform Marca.

Griezmann a centrat în minutul 18 din lovitura liberă respectivă, iar Mandzukic a deviat decisiv în propria poartă. În finalul primei reprize, Franța a revenit la conducerea partidei după intervenția VAR. Perisic, omul care marcase pentru 1-1, a fost lovit în mână de balon în urma unei lovituri de colț. Centralul argentinian Nestor Pitana n-a acordat penalty în primă fază, după care i s-a comunicat prin cască faptul că ar trebui să vadă reluarea la marginea terenului.

Publicat: 15 07. 2018, 21:27
Actualizat: 15 07. 2018, 21:28