Messi, cu capul în pământ după începutul cu stângul al Argentinei la Campionatul Mondial! Ce a putut declara starul Barcelonei

Argentina a remizat cu Islanda în primul meci din cadrul grupei D a Campionatului Mondial din Rusia, scor 1-1. Aguero a deschis scorul în minutul 19, iar Finnbogason a egalat patru minute mai târziu după o respingere greșită a portarului sud-american, Caballero.

Starul Lionel Messi putea aduce victoria pentru reprezentativa țării sale în minutul 64. Acesta a ratat un penalty obținut de Meza. După încheierea partidei, argentinianul a mărturisit că se simte vinovat pentru acest rezultat de egalitate.

„Nu am reușit să găsim spații între linii. În repriza a doua, Islanda a jucat diferit, la așteptare. Mă simt responsabil pentru acest egal. Voiam să începem cu o victorie și am fi meritat mai mult, dar nu se schimbă nimic. Trebuie să câștigăm următoarele două meciuri”, a punctat Messi, conform Marca.

Argentina și Islanda au câte un punct în grupa D. Croația și Islanda completează grupa, iar meciul dintre cele două poate fi urmărit în format live blog pe ProSport.

Publicat: 16 06. 2018, 21:27
Actualizat: 16 06. 2018, 21:33