Meciul dintre Muntenegru și Rusia a fost întrerupt definitiv în minutul 67 din cauza incidentelor de la Podgorica. Jocul mai fusese întrerupt pentru 30 de minute în prima repriză. VIDEO | Akinfeev a fost lovit de o torță aruncată din tribune

UPDATE Partida dintre Muntenegru și Rusia, din preliminariile CE 2016, a fost abandonat, în minutul 67. Meciul a fost întrerupt la scorul de 0-0, din cauza incidentelor survenite imediat după ce arbitrul german Denis Aytekin a acordat o lovitură de la 11 metri, ratată de rusul Roman Șirokov.

Meciul a fost suspendat după ce fanii au aruncat obiecte din tribune protestând față de decizia arbitrului german Denis Aytekin de a acordat un penalti pentru Rusia. Imediat după ce Șirokov a executat lovitura de la 11 metri, Aytekin a decis suspendarea definitivă a partiei marcată de incidente.

Sursa Foto: Rianovosti

UPDATE: Partida s-a reluat după aproximativ 30 de minute. Akinfeev nu a mai putut continua partida, în locul său intrând Lodygin, portarul lui Zenit Sankt Petersburg.

Partida dintre Muntenegru și Rusia a fost întrerupt după doar patru minute. Portarul Rusiei, Igor Akinfeev a fost lovit de o torță aruncată de suporterii gazdelor la doar 20 de secunde de la startul partidei. Arbitrul a luat decizia a întrerupe partida în minutul 4 după ce a observat că portarul rus are probleme extrem de serioase.

Confruntarea dintre Muntenegru și Rusia contează pentru Grupa G a preliminariile Campionatului European din 2016. Cele două echipe sunt vecine de clasament (Muntenegru – poziția a patra, Rusia – locul trei), grupa fiind condusă de Austria (11 puncte) și Suedia (7 puncte).