Imaginile neputinței. Ce a putut face un fotbalist din naționala Uruguayului înainte de finalul meciului cu Franța | VIDEO

Uruguay a plecat a acasă cu regretul că nu l-a putut folosit pe Edinson Cavani în meciul decisiv din sferturi cu Franța, scor 0-2. Cel mai afectat jucător al lui Oscar Tabarez a fost fundașul central Jose Gimenez, care nu s-a mai putut abține și, simțind că naționala sa nu mai poate întoarce scorul, a început să plângă.

Franța a ținut la respect Uruguay și a părut că nu a apăsat prea tare pe accelerație pentru a ajunge în semifinalele competiției din Rusia. Varane și Griezmann au marcat și au dus scorul la 2-0 pentru „cocoșii galici”, iar sud-americanii mai aveau jumătate de oră la dispoziție pentru a împinge măcar în prelungiri partida. Totuși, cu cât finalul se apropia, elevii lui Tabarez au simțit că nu au puterea de a reacționa, iar Gimenez a cedat.

În minutul 89, când Griezmann se pregătea să execute o lovitură liberă, camerele care au transmis partida l-au surprins pe apărătorul central lui Atletico Madrid în timp ce plângea. Gimenez a continuat pentru câteva zeci de secunde, s-a alăturat atacurilor colegilor săi, dar Uruguay a fost trimisă acasă, în cele din urmă, de Franța.

The 23 year old Gimenez is crying before the end of the game. Loko hi ku ku na ku rhandza tiko hi vula leswi. I feel for the boy. pic.twitter.com/XDR39vVcK1

Publicat: 06 07. 2018, 19:20
Actualizat: 06 07. 2018, 19:21