Imagini incredibile după ce PSG a câștigat Supercupa Franței. Mbappe l-a împins pe Neymar din poza de grup VIDEO

PSG a câștigat primul trofeu al sezonului. Gruparea din Paris a ridicat pentru a șaptea oară la rând Supercupa Franței, după ce s-a impus cu scorul de 2-1 în fața echipei Rennes.

Tabela de marcaj a fost deschisă de Adrien Hunou în minutul 13, dar Kylian Mbappe a restabilit egalitat în repriza a doua, iar Angel Di Maria a stabilit scorul final, marcând în minutul 73.

La meciul care s-a jucat pe stadionul Shenzhen Universiade Sports Center, a fost prezent și Neymar, care, la finalul partidei, când toți colegii lui se bucurau de cupa câștigată, a fost tras de Marco Veratti lângă echipă.

Gestul nu a părut să îl deranjeze, pe moment, pe Mbappe, care l-a luat de gât. Surpriza a venit însă la poza de grup, când atacantul francez l-a împins pe Neymar.

Publicat: 03 08. 2019, 21:46
Actualizat: 03 08. 2019, 21:47