Ghinion teribil pentru Dos Santos. Mexicanului i-au fost anulate pe nedrept două goluri în prima repriză contra Camerunului

• MexicCamerun, cea de-a doua partidă a Grupei A de la Mondiale, a continuat în aceeași notă în care a început competiția: greșeli grave de arbitraj. După ce Brazilia a fost ajutată de arbitrul japonez să învingă Croația cu 3-1, mexicanilor li s-au anulat două goluri perfect valabile în prima jumătate de oră a întâlnirii cu Camerun.

Sud-americanii au început în ofensivă meciul și au ratat ocazii bune la poarta lui Itandje chiar în debutul meciului. Elevii lui Miguel Herrera au reușit în cele din urmă să trimită mingea în poartă, în minutul 12, la capătul unei centrări venite de pe dreapta, în direcția lor de atac. Din păcate pentru Giovani Dos Santos, golul a fost anulat de brigada de arbitri pentru o poziție eronată de ofsaid.

Ghinionul jucătorului de la Villarreal a continuat și centralul columbian Wilmar Roldan i-a mai anulat acestuia un gol, în minutul 30, după un corner la care oficialii au crezut că mingea a ajuns la mexican de la un coechipier, activând astfel poziția de ofsaid.

Publicat: 13 06. 2014, 19:37
Actualizat: 13 06. 2014, 20:00