FOTO | Momente emoționante la Franța – România. Cum a reacționat Payet în momentul în care a fost schimbat

Dimitri Payet a fost eroul Franței în meciul câștigat cu 2-1 în fața României. Mijlocașul de 29 de ani a marcat golul victoriei, cu un șut superb trimis în minutul 89. Payet a fost schimbat în minutul 90+2 cu Sissoko și l-a pufnit plânsul în momentul în care a părăsit terenul.

Din păcate, România a pierdut primul meci de la EURO 2016, 1-2 cu Franța. Naționala noastră a făcut un meci excelent, însă execuția lui Payet din minutul 89 ne-a lăsat fără puncte. Jucătorul lui West Ham United a fost schimbat în minutul 90+2, moment în care emoțiile l-au făcut să pufnească în plâns. Jucătorul de 29 de ani a părăsit terenul în aplauzele publicului, care s-a ridicat în picioare în semn de respect pentru că a adus prima victorie a Franței la acest turneu final.

Publicat: 11 06. 2016, 00:48
Actualizat: 11 06. 2016, 00:49