Fabulos. Cel mai bun jucător din grupe a reușit și golul Mondialului. FOTO | Reușita incredibilă a lui James Rodriguez l-a lăsat fără replică pe Muslera

Calificată dramatic în dauna Italiei, Uruguayul a dat în optimile Mondialului de Columbia lui James Rodriguez. Atacantul lui Monaco a confirmat „titlul” de cel mai bun jucător din faza grupelor și a reușit poate golul turneului în poarta lui Muslera.

Columbianul a preluat mingea în minutul 28, undeva la 25 de metri, și a șutat necruțător, balonul a lovit ușor bara transversală și a intrat în poarta unui Muslera neputincios.

James Rodriguez șutează fără speranțe pentru Muslera. Columbia – Uruguay 1-0. FOTO: EPA

3 goluri și 2 pase a reușit James Rodriguez în faza grupelor

Rodriguez se poate mândri și cu faptul că este jucătorul implicat în cele mai multe goluri din istoria Columbiei la Cupa Mondială, peste celebrul Valderrama.

La pauză, Columbia conduce cu 1-0 în fața Uruguayului și se gândește deja la întâlnirea din sferturi, cu Brazilia.

„Trasorul” lui James Rodriguez lovește ușor transversala și intră în poarta uruguayenilor

Publicat: 29 06. 2014, 00:02
Actualizat: 29 06. 2014, 00:53