Fabio Capello spune că „dracii” au avut norocul de partea lor: „Nu meritam să pierdem. Am dominat”

Fabio Capello susține că jucătorii săi nu meritau să iasă învinși din meciul cu Belgia. „Dracii roșii” s-au impus cu 1-0 printr-un gol marcat în minutul 88, însă rușii au arătat în repriza a doua un joc mai bun decât cel al adversarilor. Acum, selecționerul Rusiei speră să-și ia revanșa în fața Algeriei, meci de care depinde calificarea în optimi.

„Nu meritam să pierdem. Sunt mulțumit cum a muncit echipa. În prima parte, am avut momente bune, dar am greșit în ultima parte. După pauză, am dominat. Concluzia principală a acestui meci: noi suntem o echipă și nimic nu e pierdut. La meciul cu Algeria avem doar varianta victoriei. Egalul nu ne ajută”, a declarat Fabio Capello, conform Sport Express.

Supărarea italianului a fost atât de mare încât a scăpat și o gafă în conferința de presă.  Martyn Ziegler, șeful departamentului de sport din cadrul Association Press, susține că Fabio Capello a declarat că golul a fost marcat de Kompany. În realitate, reușita i-a aparținut tânărului Origi, jucător intrat în repriza a doua.

Publicat: 22 06. 2014, 23:08
Actualizat: 22 06. 2014, 23:09