EXCLUSIV | Fiul Ruxandrei Dragomir impresionează la Viitorul: „Îi place foarte mult și s-a acomodat”

Viitorul U19 a pierdut primul meci din UEFA Youth League, împotriva croaților de la Dinamo Zagreb, scor 0-1 pe stadionul pe care echipa mare a clubului lui Gică Hagi își dispută meciurile de pe teren propriu.

În ultimele minute ale partide, antrenorul Cristian Cămui l-a introdus pe teren pe Filip Ilie, fiul fostei tenismene Ruxandra Dragomir, care l-a înlocuit în minutul 79 pe Dimciu Halep, vărul Simonei Halep. Ilie (16 ani) s-a remarcat în prelungiri cu un șut puternic din întoarcere, care l-a întins serios pe portarul croaților, Dinko Horkas.

Într-o intervenție telefonică la emisiunea ProSport LIVE, Ruxandra Dragomir a dezvăluit că fiul său nu a avut probleme cu acomodarea la academia fostei campioane a României: „Foarte bună (n.r. – acomodarea la Viitorul), se antrenează cu echipa lui la U17, în ultima perioadă s-a antrenat și cu echipa U19, a debutat și la echipa mare, a jucat zece minute într-un amical. Îmi pare că îi place foarte mult și s-a acomodat”, a spus Dragomir la ProSport LIVE.

Publicat: 03 10. 2018, 09:19
Actualizat: 03 10. 2018, 09:20