EURO 2019 | Site-ul oficial al turneului a anunțat „Execuția Zilei”. Îi aparține lui George Pușcaș! VIDEO

România U21 a învins, la Cesena, 4-2, selecționata Angliei, în etapa a doua a grupei C de la EURO 2019. Elevii lui Mirel Rădoi s-au impus și-n prima etapă, 4-1 cu Croația, și sunt pe primul loc în clasament, cu șase puncte. Contra englezilor, George Pușcaș a fost unul dintre cei mai buni de pe teren, marcând un gol și reușind o pasă senzațională, combinația de efect cu Andrei Ivan și Ianis Hagi fiind de altfel și aleasă de către siteul oficial al EURO 2019 drept „Execuția zilei”.

• România a învins incredibil Anglia, scor 4-2, după un final dramatic. Pușcaș a deschis scorul în minutul 76, Gray a egalat în 79, Hagi a înscris în 85, Abraham a egalat în 86, iar Florinel Coman a închis jocul cu două goluri înscrise în minutele 88 și 90+3. Urmează meciul cu Franța pentru tricolori, pe 24 iunie, de la ora 22:00, care au 6 puncte după două meciuri.

Publicat: 22 06. 2019, 12:47
Actualizat: 22 06. 2019, 12:48