Englezii, devastați după eșecul cu Uruguay. Roy Hodgson: „Simt o imensă tristețe. Jucătorii sunt cu moralul la pământ”

Selecționerul naționalei Angliei, Roy Hodgson, a declarat, joi, după înfrângerea din meciul cu Uruguay, scor 1-2, că simte o imensă tristețe și a precizat că este devastat de acest eșec, informează L’Equipe.

„Am revenit foarte bine în joc după ce ei au deschis scorul și cred că am fi putut câștiga deoarece am dominat jocul. Meritam măcar un rezultat de egalitate, dar ei au marcat în final. Este incredibil. E uimitor. Am avut speranțe mari, dar acum simt o imensă tristețe. Sunt devastat. Nu trebuie să lăsăm capul jos, nu am ce să le reproșez jucătorilor. Am primit două goluri, dar adversarul nu a mai avut alte ocazii. Balonul a fost la noi, iar jocul a fost solid. Nu am avut spații, iar acum jucătorii mei sunt cu moralul la pământ. Primul gol marcat de Suarez este excepțional. De clasă mondială. La al doilea a avut șansa ca mingea să ajungă la el”, a spus Hodgson.

Echipa națională a Uruguayului a învins, joi, la Sao Paulo, cu scorul de 2-1 (1-0), reprezentativa Angliei, într-un meci din etapa a doua a grupei D de la Cupa Mondială.

Golurile uruguayenilor au fost marcate de Suarez, în minutele 39 și 85, în timp ce pentru englezi a înscris Rooney, în minutul 75.

Sursa: Mediafax

Publicat: 20 06. 2014, 01:12
Actualizat: 20 06. 2014, 01:13